Armchair economists of Croatia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

+17
High Lfe
celavi2
eustahijebrzica
MareCar
RealBear
Ghost
marcuscato
Lebowski
cons
somied
zalac
Mingus
BobyThePoliceman
ericsson
Peti ortak
Monsignor.m
Malo Derište
21 posters

Page 15 of 21 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Next

Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sat May 11, 2019 7:53 pm

diabolic wrote:pa naravno, jer su zarađene vani, od stranih poslodavaca, jer su oni isplatili hr vlasnicima , a domaći su silom prilika morali to isplatiti hrvatima izaslanim van i tako se povećao prosjek u hr
ima dosta tih pitanja na grupama na fejsu o isplatama na hr račune a rade u njemačkoj

Izaslani radnici ti primaju plaće na račune u Hrvatskoj i obračunavaju im se hrvatski porezi i doprinosi. Samo ti stranci kontroliraju koliko su ti ljudi plaćeni, ne možeš im isplaćivat manje nego što im pripada - manje od stranog minimalca. Znam jedan slučaj gdje je bosanskoj firmi zabranjeno poslovanje u Norveškoj jer su ljudi dio isplaćenih plaća u BiH vraćali na ruke gazdi.

Pročitaj: https://www.statnett.no/en/about-statnett/news-and-press-releases/News-archive-2017/statnett-unveiled-serious-breaches-of-workers-rights/

U Hrvatskoj su najviše porasle plaće manje od stranih minimalaca - tako da je stvar jasna. Prenategnuta je ta tvoja teorija, peraču.
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sat May 11, 2019 8:02 pm

Poslodavci za svakog izaslanog radnika moraju to označit u JOPPD obrascu, a DZS ne računa onda u statistikama one koji rade izvan teritorija RH.

O tome smo u detalje pričali prije par godina kad smo išli istraživat otkud razlika u broju zaposlenih kod HZMO-a i DZS-a

Na sličan način jedno 25-30.000 pomoraca na strancima (koji primaju puno veće plaće od izaslanih radnika) se ne vide nigdje u statistikama DZS-a, ali ih većina upada u statistike HZMO-a.

Tako recimo u Splitu i okolici imaš jedno 5.000 ljudi koji rade kao pomorci s plaćama u tisućama dolara koji ne ulaze u nikakve statistike, ali kad bi ih se uračunalo prosječna plaća u Splitu bi bila veća nego ona u Zagrebu.


Last edited by RealBear on Sat May 11, 2019 8:10 pm; edited 1 time in total
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sat May 11, 2019 8:06 pm

Monsignor.m wrote:

Izaslani radnici ti primaju plaće na račune u Hrvatskoj i obračunavaju im se hrvatski porezi i doprinosi.

Mislim da ako rade u Njemačkoj više od 183 dana porez na dohodak ide tamo. Čak mislim da se HUP-ovcima isplati više plaćat porez na dohodak Njemačkoj nego Hrvatskoj.
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Lebowski Sat May 11, 2019 8:16 pm

Vidjeh danas nakratko da neki prof dr Don nešto s katoličkog fakulteta priča o falsificiranim statistikama odlaska u Njemačku... Da ih ima i više, da "po njegovim brojkama" je i dalje 50000 godišnje.
Nemrem se sjetit di sam vidio... Jel' neko uočio?




Lebowski
Lebowski

Posts : 93
Join date : 2018-06-05
Age : 42
Location : Brisel

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by diabolic Sat May 11, 2019 8:30 pm

mislim da je to neki rado jurić illi nekak tak, taj je završil nekaj u njemačkoj i onda je u osijeku demografiju doktoriral na tom nekom faksu dolje, pojavio se iz vedra neba na sceni i sad su ga puna usta novina, sumnjiva mi je ta njegova priča, više mi medo & co. da facts, nego on, kad ima skrapalicu interneta..;O)..a ja sve pješke moram
diabolic
diabolic

Posts : 15
Join date : 2019-05-11

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sat May 11, 2019 10:09 pm

Da to je Tado, reklo bi se ovako na prvu da on i Šterc ne gledaju na "egzodus" kao na nešto pretjerano pozitivno.  affraid  lol!

Očito im nama ovdje iznimno blizak libertarijanizam nije baš puno drag.  Basketball

DOGMATICA - Tado Jurič (Z1 TELEVIZIJA, 10.5.2019)

https://www.youtube.com/watch?v=do-RIZMVYuk

Gledao sam prvih par minuta... Dovodi u sumnju destatis brojke, kaže čeka BAMF koji je dao podatke samo za prvih pola godine 2018. (neto-egzodus u prvih pola godine je bio isti).

Po meni griješi, pad neto useljenih u Njemačku je vidljiv i nije istina da je dominantno posljedica većeg odlaska iz Njemačke.

Dodatno griješi kad pokušava objasniti veći broj odlazaka iz Njemačke y/y većim povratkom starih gastarbajtera (to je više manje isto svih ovih godina).

RealBear wrote:Evo stigli destatis podaci za 2018.

https://www.destatis.de/DE/Themen/Gesellschaft-Umwelt/Bevoelkerung/Migration-Integration/Publikationen/Downloads-Migration/auslaend-bevoelkerung-2010200187005.xlsx?__blob=publicationFile&v=2

Radi usporedbe evo i podataka za 2017.
https://www.destatis.de/DE/Themen/Gesellschaft-Umwelt/Bevoelkerung/Migration-Integration/Publikationen/Downloads-Migration/auslaend-bevoelkerung-2010200177005.xlsx?__blob=publicationFile&v=2

Pa imamo:
* Ukupna brojka porasla na 395.665. Dakle imamo neto rast +27.765 (2017. je neto rast bio 35.295)
* Broj doseljenih u Njemačku po prvi put:  43.285 (2017. je bilo  49 055) (-5770)
* Broj odseljenih iz Njemačke:  22.310 (2017. je bilo 19.125) (+3185)
* Broj rođene djece:  2 945 (2017. je bilo  2.140) 37.6%

Dakle imamo relativno blago usporavanje onih koji po prvi put dolaze u Njemačku od 11.7% i ipak značajnije povećanje povratnika 16.7%

Zanimljivo je fakat ovaj rast rođenih od 37.6%.

Sve u svemu "egzodus" kod Mutti udara samo malo manjom žestinom, kad isključimo penzionere, ove koji su uzeli njemačko državljanstvo i novorođene opet imamo +30.000 na godišnjoj razini.

Rekao bih da će uhljebe i rodijeka ovih neto 30.000 "egzodusaša" više u Njemačkoj, sad kad nezaposlenost pada ispod 100.000, boliti puno više nego prijašnjih godina.  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 1641040317  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 1641040317

Kad zbrojimo UK, Austriju, Irsku, Sloveniju, Švedsku, Holandijum, Belgijum... imamo opet sigurnih 45.000 neto "egzodusaša" za 2018.


Očito se dogodio pad dolazak u Njemačku u drugoj polovici godine kao posljedica:
* Otvaranje Slovenije, UK i Holandije te povećanog iseljavanja tamo (mi ovdje obajavljujemo to na mjesečnoj razini)
* Straha Nijemaca od resesije, pa time i manje potražnje za stranom radnom snagom (recimo Poljaci su imali negativan "egzodus" u 2018. kod Mutti)
* Naravno, ne treba zanemariti ni sve manji bazen raspoložive radne snage spremne na "egzodus" u samoj Hrvatskoj.

Vidimo da neto useljavanje u Njemačku pada za cijelu EU za 2018., Hrvati se tu još dobro drže, jednostavno su se Švabe u mnogim sektorima malo prepali resesije,
a i ovi Sirijci/Iračani pomalo počinju raditi.

Sve u svemu nama koji zagovaramo "egzodus" kao najbolju stvar koja se Hrvatima može dogoditi ove malo slabije brojke "egzodusa" u Njemačku nisu razlog za brigu.
Pogotovo kad vidimo pojačanu frekvenciju leleka i kuknjava HUP-ovaca što se tiče manjka radne snage.  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 2866890658  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 2866890658
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Fri May 24, 2019 7:29 am

Dobroj’tro. Very Happy

Jos malo vam je godina foruma! Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 2866890658

Kod nas se sve polako vraca/vratilo u normalu, i regularni zivot i interesi (ne vidim niti jedan button, smiley ili inbox, pa ovim putem zahvaljujem na podrsci.)
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Lebowski Fri May 24, 2019 8:23 am

MareCar wrote:Dobroj’tro. Very Happy

Jos malo vam je godina foruma! Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 2866890658

Kod nas se sve polako vraca/vratilo u normalu, i regularni zivot i interesi (ne vidim niti jedan button, smiley ili inbox, pa ovim putem zahvaljujem na podrsci.)

Smile cheers

Bas mi je drago!

...godina u kojoj smo na dnevnoj bazi pratili "lelek" Very Happy
Lebowski
Lebowski

Posts : 93
Join date : 2018-06-05
Age : 42
Location : Brisel

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sat May 25, 2019 1:07 pm

Bravo Mare, bravo Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 1641040317 Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 1641040317 Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 1641040317
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Mon May 27, 2019 12:09 pm

Gasi internet:
https://m.vecernji.hr/vijesti/sto-je-to-crni-labud-kojeg-je-spomenuo-hdz-ov-analiticar-1321953
Glavni HDZ-ov analitičar Robert Kopal je vjerojatno nehotice pomogao domaćem izdavaštvu knjiga. Govoreći o Crnom labudu zasigurno će podići interes za jednu knjigu koju su u domaćim knjižarama vjerojatno tražili samo ljubitelji vješto napisanog štiva o ekonomiji. Jer, upravo se o tome ponajprije radi iako se pojam 'crni labud' može translatirati i na druga područja.

To me sjetilo na onomad kad je Bear na gospodarstvu objavio onu famoznu listu knjiga, a nitko ziv valjda osim mene nije reagirao, jer uopce nisu shvatili sto je to Very Happy.

Ja kad sam ju vidjela prva mi je bila: ‘Upomoc, zaostajem desetljece! A druga mi je bila: trebalo bi mi godina-dvije za prakticno primjeniti one koje uopce mogu shvatiti.

Ne budi lijena, kad sam bila na godisnjem prekopala sam knjizaru Ekonomskog fakulteta i Verna u potrazi za svim naslovoma koje je spomenuo Bear. Jer ja kao zaostajem.
AKADTAMO!
Od IKAD na gospodarstvu spominjane literature se prodavao samo Talebov ‘Crni Labud’ i Buffetov ‘Intelligent investor’, nes’ ti! Very Happy
Tako da mozda ja i zaostajem, ali sta je onda opcenito sa ekonomskim naukama i ulagackoj kulturi u ‘Rvata, kad im je takva knjizara? Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 1254915264

Tako da bih ovaj gornji citat malcice promijenila u:
‘Glavni HDZ-ov analitičar Robert Kopal je vjerojatno nehotice pomogao domaćem izdavaštvu knjiga. Govoreći o Crnom labudu zasigurno će podići interes za jedinu knjigu koju su u domaćim knjižarama vjerojatno tražili ...

(I ujedno dokaz koliko ste generalno off-stream Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 1254915264)

Kad smo vec kod knjiga, tko je citao i prije nego sto narucim: jel valja sta ova Bicaniceva Makroekonomika I (s naglaskom na hrvatske primjere)?



MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Mon May 27, 2019 10:45 pm

Evo jos oplakujem HDZovog crnog labuda. I cirkus na televiziji. Sad im je Bauk rekao da im problem nije crni labud nego crnokosuljasi :s
Cak je i Banksy bolje shvatio
Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 C671bf10
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Wed Jun 12, 2019 6:35 pm

Muke pecalbarske 🤣
Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 C3dbb910
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Wed Jun 12, 2019 6:42 pm

rt.com wrote:
It appears Russian sailors were not too concerned about a close encounter with a US warship in the East China Sea, at least according to a video where sharp-eyed users spotted them casually sunbathing on the ship’s deck.
The near collision between the two destroyers, USS Chancellorsville and Admiral Vinogradov, occurred on Friday. Moscow and Washington squarely pinned the blame on one another, while the US released videos and an aerial photo of the encounter.
...
A handful of sailors were casually sunbathing on the destroyer's helipad, while the rest of the vessel seemed to be lifeless, as the crew was apparently doing its best to avoid the collision that could have led to serious damage at best – and who knows what international fallout.

https://www.rt.com/news/461406-russian-sailors-us-destroyer/

Lijepo je Sun Tzu napisao:

Sun Tzu wrote:
22. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.

bounce bounce bounce bounce
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Lebowski Fri Jun 14, 2019 12:16 pm

MareCar wrote:Muke pecalbarske 🤣
Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 C3dbb910

Vidi se da je stariji covjek, kad privlaci s ovim "imam EU papire" Very Happy

--> prokleta sloboda kretanja, uzima najbolje prednosti starim "igracima"
Lebowski
Lebowski

Posts : 93
Join date : 2018-06-05
Age : 42
Location : Brisel

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Peti ortak Sat Jun 15, 2019 2:38 pm

Diabolic, vrhunski avatar. Laughing

Nego, može li se iko sitit svih "indikatora odricanja" koji su bili definirani na f.hr-u? Prvi su bili porezi i davanja, onda "Total general government revenue", a ostale zaboravih. Zanima me kako stojima s istima? Ide li na bolje, na gore ili stagnira? Ako san dobro upratija na topicu "Statistika u nizu" se ne prate ova dva indikatora.
Peti ortak
Peti ortak

Posts : 34
Join date : 2018-06-05

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sat Jun 15, 2019 5:14 pm

Bit će, bit će, al zasad se zabavljam ovim recentnim okršajem između "uhljeba" i "rodijaka" oko radne snage u turizmu bounce bounce bounce
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Fri Jun 21, 2019 5:14 pm

Peti ortak wrote:
Nego, može li se iko sitit svih "indikatora odricanja" koji su bili definirani na f.hr-u? Prvi su bili porezi i davanja, onda "Total general government revenue", a ostale zaboravih.  Zanima me kako stojima s istima? Ide li na bolje, na gore ili stagnira? Ako san dobro upratija na topicu "Statistika u nizu" se ne prate ova dva indikatora.

Nismo se proslavili s TGGR kao % BDP-a
2007. 43.0
2008. 42.5
2009. 42.3
2010. 41.7
2011. 40.6
2012. 42.5
2013. 42.4
2014. 42.9
2015. 45.2
2016. 46.3
2017. 46.1
2018. 46.6

što mene zbunjuje pa ću morat malo detaljnije zaronit u ovo
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Fri Jun 21, 2019 8:14 pm

EU sredstva mute sliku ovdje...

Po meni je bolje gledati omjer zaposlenih u pravnim osobama * prosječne plaće / Rashodi proračuna.

https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/Pokazatelji/Zaposlenost%20i%20place/Zaposlenost%20-%20Administrativni%20izvori.xlsx
https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/Pokazatelji/Zaposlenost%20i%20place/Place.xlsx

https://www.hnb.hr/documents/20182/5c84e63f-f7f8-4576-910c-e1967f9b09b8

Podaci za Q1 2019
http://www.mfin.hr/adminmax/docs/Najznacajnije%20kategorije%20rashoda%20drzavnog%20proracuna%20prema%20racunskom%20planu%20do%20ozujka%202019.xls

Kod zaposlenih*plaća imamo problem zbog prekida serija nakon ovođenja JOPPD, tako da nije sve usporedivo od početka "egzodusa".
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by cons Mon Jun 24, 2019 2:09 pm

ovo je i mene zanimalo pa san prije nekog vrimena na brzinu bacia na papir, ali nisan siguran jel mi pristup uopce ima smisla.

podaci Eurostata o TGGR(% of GDP):
https://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tec00021&plugin=1
BDP podaci od HNB-a:
https://www.hnb.hr/statistika/glavni-makroekonomski-indikatori
iz toga dobijemo TGGR u apsolutnom iznosu. od tog broja odbijemo prihode iz EU fondova, izvor:
http://www.mfin.hr/hr/drzavni-proracun-2017-godina (mijenjajte godinu samo)
Prihodi i rashodi prema ekonomskoj klasifikaciji, konto 632 - Pomoći od međunarodnih organizacija te institucija i tijela EU.
na kraju sve podilimo sa BDP-om.

momci, jel ovo ima smisla?
Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 AtrR5My
Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 P7PYcBb

cons

Posts : 11
Join date : 2018-06-16

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Fri Jun 28, 2019 7:20 pm

Da, to je načelno OK, iako bi trebao gledati sve brojke iz istog izvora. Baš gledam kako Eurostatov TGGR knjiži EU fondove.
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Mon Jul 01, 2019 1:06 pm

Ajde nemojte skrnaviti bočne topice.
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by marcuscato Sun Jul 07, 2019 6:59 pm


marcuscato

Posts : 59
Join date : 2018-06-07

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Fri Aug 09, 2019 10:47 pm

Dejan Kovač wrote:
Ne moraš biti doktor znanosti da znaš da ako ti iseli skoro 10 posto stanovništva da će ti se za toliko smanjiti i ekonomija

Ekonomist s Princetona Rolling Eyes Rolling Eyes
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Tue Sep 03, 2019 8:13 pm

Monsignor.m wrote:
Ivan Koprić wrote:
"Upravo je kapacitet temeljna bolest hrvatske lokalne samouprave. Ne toliko onaj fiskalno-financijski, nego temeljni ekonomski kapacitet. Taj je kod velike većine manjih i srednje velikih jedinica na iznimno niskoj razini jer imaju slabu gospodarsku aktivnost, oslonjenu na tradicionalne djelatnosti, ponajprije poljoprivredu, što im onemogućuje da čak i uz neke značajne promjene poreznih propisa namiču dovoljne vlastite prihode. Ako nema prihoda, onda ne mogu biti oslonac razvoja, ali ni, ne nudeći radna mjesta, oslonac demografskog očuvanja. Zato je oko 80% hrvatskog prostora u depopulaciji: šanse školovanja, zapošljavanja i kvalitetnijeg života traže se u najvećim urbanim centrima, i to samo u ekonomski propulzivnim dijelovima zemlje", navodi Koprić.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/otkrivamo-koliko-je-ljudi-zaposleno-u-zupanijama-opcinama-i-gradovima/2112002.aspx

Ide brzo mega-plahta o ubrzanju depopulacije pasivnih krajeva kao direktne posljedice "egzodusa"...

Te u detalje odgovor zašto je to dobra vijest svima onima koji se snebivaju oko napuštenih sela, sudbina baba te đedova kojima vukovi i međedi postaju najbolji prijatelji te sudbini lokalnih šerifa kojima uteče kmetstvo Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 1641040317 Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 1641040317 Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 1254915264 Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 1254915264
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sun Sep 08, 2019 12:13 pm

Na 113.993 nezaposlena smo, a sad je ono vrijeme kad su se DA tablice vratile na posao i očekujemo ovih dana minimum broja nezaposlenih.

Prošlu godinu smo imali 129.577, u 7. i 8. mjesecu ove godine smo se taljigali na oko 114.700, vidit ćemo dokle će ići.
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 15 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 21 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum