Armchair economists of Croatia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

+17
High Lfe
celavi2
eustahijebrzica
MareCar
RealBear
Ghost
marcuscato
Lebowski
cons
somied
zalac
Mingus
BobyThePoliceman
ericsson
Peti ortak
Monsignor.m
Malo Derište
21 posters

Page 21 of 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Mon May 11, 2020 7:05 pm

Ne mogu vise citati mlatiRudana, samo gledam slike...

Jel on pretendira na nesto u iducoj garnituri? To bi objasnilo kolicinu xxxxx (ovo je fina stranica) i PR koji si radi #nelajepasradisela
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Monsignor.m likes this post

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by d-x-b Sat Jun 20, 2020 10:30 pm

Monsignor.m wrote:Šta, jel propala Švedska?
zaraženi, umrli
Finland 7,142 326
Norway 8,733 244
Denmark 12,391 600
Sweden 56,043 5,053
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Nisu se baš proslavili u usporedbi sa susjedima.

Jel prati netko šta kažu Acemoglu i Robinson o efektima kovida, blokada, etc?

d-x-b

Posts : 1
Join date : 2020-06-20

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sat Jun 27, 2020 3:23 pm

Ne znam, meni je nekako logično da država koja nije imala lockdown ima više umrlih nego one koje su ga napravile. Ne vidim ništa proturječno?
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sun Jul 05, 2020 1:02 pm

Epidemiolog Kaić wrote:
ZAGREBAČKI epidemiolog Bernard Kaić gostovao je na N1 Televiziji danas.

Je li zabrinut?

"Jesam, naravno. Očito je da virus ne posustaje s toplim vremenom kao što smo se svi nadali. Broj oboljelih raste, a praktički je nemoguće zaustaviti širenje virus bez strogih mjera kakve smo imali u proljeće. Istina je da ljudi imaju slabije simptome... Ali što više bude zaraženih, bit će i teže oboljelih.

Dodatni razlog zašto je sad manje hospitaliziranih je taj što smo u početku praktički sve oboljele hospitalizirali, ali smo s vremenom uvidjeli da je to nepotrebno."

U 10 dana smo imali 706 oboljelih, prije tri mjeseca u 10 dana imali smo 684 oboljela. Koja je razlika?

"Ništa nije različito, potpuno je isto sve, samo što smo se tada nadali da bi se to moglo zaustaviti. Tada je tek krenuo val i postojala je nada da bi se uz jako stroge mjere moglo zaustaviti njegovo širenje. Ali po svemu sudeći, neće se ovo moći tako zaustaviti. Virus se ne može zaustaviti bez strogih mjera, ali ne bih preporučio opet stroge mjere. Da se ponovno zatvorimo na mjesec dana, zaustavio bi se virus uz ogromne štete. To se može opet napraviti, ali opet kad sve otvorimo, opet ćemo imati oboljele. Treba naći najbolji mogući način da se drži pod kontrolom."

"Ples s virusom je potpuno neadekvatan izraz. Nema se što plesati s virusom od kojega ljudi umiru. Postoje nekakve naznake da bi virus mogao postati manje patogen. Ako bismo do te budućnosti uspjeli držati sve pod kontrolom, spasili bismo i više života."

Let this sink in. jocolor jocolor clown clown
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Monsignor.m likes this post

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Sun Jul 05, 2020 8:12 pm

Eto.
Jesam ti rekla da sto se zalis, da ce na kraju biti po tvome. :kava:

Samo je trebala prva runda da se malo zbroje i rekuperiraju. I vide s cim imaju posla.


Last edited by MareCar on Sun Jul 05, 2020 8:35 pm; edited 1 time in total
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Sun Jul 05, 2020 8:33 pm

Acemoglu i Robinson?

Zdrav razum kaze da, ako problemi dugo potraju i u nekim rundama padne puno mrtvih, ljudi ce shvatiti da se ne trebaju oslanjat na drzavu za lockdown, nego sami na sebe. Pa ce uvesti SVOJ lockdown. Problem sa potonjim je: it cannot be lifted. Neutral Its in the head of people. Sentiment.

To je po mom misljenju najgori zamislivi scenario i najvise moze nastetiti ekonomijama svijeta. Mozda se dogodi. Mozda se ne dogodi.

Sto se tice raspleta situacije: bauljajuci od zarista do zarista, stanje ekonomije razmotavati ce se kvartalno.

Ja sam opet nesto prodala kada su popustile mjere. Odmah, dok je sve prala euforija da je proslo i jos se nitko nije previse snasao a indeksi se mrvu povratili. Malo se bilo oporavilo sve, a s obzirom sada ima dosta zabrana isplata dividende, idu izbori u Americi i stosta jos, neke stvari se vise ne isplate drzati.

Misljenja sam da oporavak na burzama nece biti dugog vijeka. I da glavni udarci tek slijede. Three crippling years.
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Sun Jul 05, 2020 8:56 pm

I dala sam otkaz.

Neka se izlaze onaj tko mora.
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Tue Jul 07, 2020 10:33 am

MareCar wrote:I dala sam otkaz.

Neka se izlaze onaj tko mora.

Ništa, sad ćemo te uzet za moderatoricu u punom radnom vremenu affraid queen
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Tue Jul 07, 2020 11:40 pm

Jel sto jedina jos pisem 🤣 :vidiga:
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by marcuscato Sat Jul 11, 2020 1:02 pm

d-x-b wrote:
Monsignor.m wrote:Šta, jel propala Švedska?
        zaraženi, umrli
Finland 7,142 326
Norway 8,733 244
Denmark 12,391 600
Sweden 56,043 5,053
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Nisu se baš proslavili u usporedbi sa susjedima.

Jel prati netko šta kažu Acemoglu i Robinson o efektima kovida, blokada, etc?

http://inproportion2.talkigy.com/images/nord57_count.png

Švedski koronavirus čini se liječi druge bolesti jer uz sve te silne mrtve imaju manje umrlih od bilo kojeg uzroka nego Finska.

marcuscato

Posts : 59
Join date : 2018-06-07

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Thu Jul 23, 2020 10:38 pm

MareCar wrote:I dala sam otkaz.

Neka se izlaze onaj tko mora.

Eto vidiš Marice, nije svako zlo za zlo, pa ni ovo vražja korona.

Eto i ja sam donio neke odluke, npr. odlučio sam uzet njemačko državljanstvo i ispisat se iz hrvatskog (te rasprodat još ono sitno što imam dolikarce prvom prilikom kad Hrvati dobiju neko milosrđe od EU).

Šta ja znam, sva ova recentna događanja zadnjih mjeseci su me ipak uvjerila da na prostoru "brdovitog Balkana" usjpešno raste samo zlo, jad i čemer. Suspect
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Tue Aug 03, 2021 9:24 pm

Tito vrati se, sve cemo ti oprostiti!
(I bio si u pravu za coronu)
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Wed Aug 04, 2021 7:53 am

MareCar wrote:Eto.
Jesam ti rekla da sto se zalis, da ce na kraju biti po tvome. :kava:

Samo je trebala prva runda da se malo zbroje i rekuperiraju. I vide  s cim imaju posla.

Pa evo i ti si bila u pravu kad si rekla još davno da sam u pravu.
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sun Oct 23, 2022 8:05 pm

Hoćemo li se prebrojat?

Hoćemo li oživljavat forum?

Dugo je vremena prošlo... Ima puno stvari za ispričat čini mi se

* Rast GDP-a po glavi stanovnika od 38% u odnosu na 2016.
* Neto inozemni dug se urušio cca 21-22 milijarde eura od 2016., kad dođu službeni podaci HNB-a za 3. kvartal 2022. vjerojatno će pokazat da je trenutno neto vanjski dug na nuli.
* Split puno bolje izgleda od Zagreba  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 1f60e
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Peti ortak Tue Oct 25, 2022 9:57 pm

RealBear wrote:Hoćemo li se prebrojat?

Hoćemo li oživljavat forum?

Dugo je vremena prošlo... Ima puno stvari za ispričat čini mi se

* Rast GDP-a po glavi stanovnika od 38% u odnosu na 2016.
* Neto inozemni dug se urušio cca 21-22 milijarde eura od 2016., kad dođu službeni podaci HNB-a za 3. kvartal 2022. vjerojatno će pokazat da je trenutno neto vanjski dug na nuli.
* Split puno bolje izgleda od Zagreba  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 1f60e

I najavljuje se gradnja stadiona. Laughing

Bold: od ostalih vijesti - trava je zelena. Smile

Meni teče četvrta godina egzodusa. Još godinu i odoh nazad. Da san svoj obol "za našu stvar". Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 1641040317
Peti ortak
Peti ortak

Posts : 34
Join date : 2018-06-05

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Tue Oct 25, 2022 11:19 pm

Tako, tako... koliko se sjećam, treba točno 5 godina radnog staža za njemačku mirovinu!

Ja ću ipak uzet njemačko državljanstvo, ali se neću ispisivat iz hrvatskog... prošao me sekundicu bijes.

Tko zna, ako Livaja ostane u Hajduku možda se i ja vratim u Split širit Švabama podružnice po Jadranu Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 1641040317 Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 1641040317
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Peti ortak Wed Oct 26, 2022 3:04 pm

5 godina za one koji su došli prije 31.12.2018. Ko je doša nakon toga njemu je 7 godina uvjet za mirovinu.

Ako dođeš širit podružnice, a triba ti solution architect i/ili projekt menadzer javi se. Very Happy

Kako stoji trenutno hipoteza blagotvornog egzodusa? Ako se ne varam reka si da bi gradnja stadiona ili slična ludost bila prekretnica i rušenje hipoteze? Vidim da kuriš i po forum.hr-u cheers
Peti ortak
Peti ortak

Posts : 34
Join date : 2018-06-05

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Wed Oct 26, 2022 3:59 pm

Ostani ti još tri-četri godine lijepo u Dojčland, em uzmeš pemziju em uzmeš državljanstvo em mi ne rušiš statistike "egzodusa" cheers

Eno su me na "velikom" forumu upravo optužili da sendvičarim za HDZ i širim optimizam pred izbora. Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 1254915264

Ako oživimo opet ovaj forum, prebacim glavne misli, statistike i grafove tu.

Što se tiče blagotvornih utjecaja "egzodusa" po makro brojkama čini mi se da se sve ostvarilo i to iznad očekivanja.

Evo danas DZS izbacio reviziju podataka GDP za 2. kvartal, ispade rast od 8.7% na godišnjoj razini... mislim da je to najviše u cijeloj EU.

Dakle, konvergencija GDP per capita (i obični i PPP) prema ovima s istoka EU je bolja od očekivanja.

Što se tiče omjera rashodi proračuna/suma neto plaća moram provjerit detaljnije, ali ovako odokativno mislim da je i tamo sve u redu.

Depopulacija "pasivnih" krajeva isto bolja od očekivanja.

Što se tiče sloma uhljebničko rodijačke paradigme, ne znam šta bi rekao...

Jel ovo što ih hapse znači da kradu više nego prije ili znači da kradu isto/manje ali ih sada samo bolje love organi gonjenje fakat ne znam.

U svakom slučaju, uhljebi ter rodijaci su iznimno "diabolično ingeniozni" kao i uvijek.

Smanjili su nešto sitno porez na dohodak prošle godine, mislim da će sada morat još puno žešće jer HUP-ovci kukaju i lelaču sve više i glasnije.
Mislim inflacija je +10%, plaće moraju rasti... pitanje je samo tko će to financirati.

Kako smanjenjem poreza na dohodak mogu ozbiljnije rasti samo bolje plaće, opet ćemo imat dodatni pritisak prema "kreativnoj destrukciji" sektora koji stvaraju nisku dodanu vrijednost.

Sumnjam da tu mogu Nepalci i Filipinke dugoročno puno pomoć.


Jednog posjeć’, a dva će uteći,
Dva pos’jeci, četiri odoše


Što se stadiona tiče... ne znam samo tko će ih gradit.

Mislim ne mogu se i ziđat stanovi po +5000 eura, energetski obnavljat zgrade te ziđat stadione i arene bez da radnicima u građevini dramatično ne porastu plaće.
A to opet ruši omjer rashodi/plaće.

Ne znam šta uhljebima koji su trenutno na vlasti na pameti kad puštaju balone o stadionima, vjerojatno ih grozomorno boli gubitak Splita i Zagreba.

BTW, mislim da uhljebe najviše boli što programeri s one-man-firmama (za godinu dvije će ih biti 10.000) imaju +3000 ojrića mjesečno. bounce bounce bounce
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Wed Oct 26, 2022 8:31 pm

BTW, da vratimo čitateljstvo na ovaj naš forumić mislim da bi trebali malo proširit spektar tema i osvježit forum s recimo:

* Inflacija
* Utjecaj de-globalizacija na Hrvatsku/EU
* Cijene nekretnina

Svi prijedlozi su dobrodošli!!!
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 21 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum