Armchair economists of Croatia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

+17
High Lfe
celavi2
eustahijebrzica
MareCar
RealBear
Ghost
marcuscato
Lebowski
cons
somied
zalac
Mingus
BobyThePoliceman
ericsson
Peti ortak
Monsignor.m
Malo Derište
21 posters

Page 17 of 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sat Nov 16, 2019 2:26 pm

RealBear wrote:
Miodrag Šajatović wrote:
Tako bi se mogao sažeti izgledni scenarij za sve veći broj mladih ljudi koji potaknuti nepravdom, korupcijom i nesposobnim političarima 'glasaju nogama'. Do ovakvog predviđanja životnog puta velikog broja pripadnika generacija koje ulaze ili su prije par godina ušle na tržište rada moguće je doći prateći objave Eurostata.

Eurostat otkriva
Podaci statistike na razini Europske unije pokazuju da su hrvatski iseljenici prošle godine svojim obiteljima i rodbini poslali čak 1,74 milijardi eura. To je godišnji rast od 74 posto. Kad je val iseljavanja počeo, bilo je procjena kako ti mladi obrazovani ljudi neće slati u Hrvatsku dio svoje zarade. Da se neće ponoviti trend od prije pola stoljeća kad su tadašnji gastarbajteri redovito kućama slali velike iznose. Sad se pokazuje da su procjene bile pogrešne.

S druge strane, Eurostat otkriva da se u velikom postotku povećava broj 'državljana ostalih članica EU' starijih od 65 godina koji se prijavljuju da umirovljeničke dane žele provesti u Hrvatskoj. Baza jest niska (s oko 10.000 na oko 16.500 u godinu dana), ali i taj je postotak oko 70 posto rasta. Premda na prvu loptu taj rast sugerira da se ostvaruje davno predviđanje dr. Nikice Gabrića kako je Hrvatska bogomdana destinacija za starije Europljane i da bi mogla postati 'europska Florida', nije riječ se o tome. Čini se da je ipak riječ o ranijim generacijama ekonomske emigracije koja se vraća pod stare dane. Kuća ili apartman na moru uza stan ili kuću na kontinentu, EU mirovinu i ovdašnje niže troškove dobitna je kombinacija.

https://lider.media/komentari/miodrag-sajatovic-otjeras-ih-u-irsku-da-salju-eure-a-nakon-65-vratis-ih-da-ovdje-trose-stranu-penziju-128950

Šta ja znam, bivši topic na forum.hr je bio jako čitan, tko je htio mogao se davnih dana obrazovati o iznimno blagotvornom utjecaju "egzodusa".

Ako nas se sete za dan bezbednosti, sete... lol! Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 311688995

RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by diabolic Sun Dec 01, 2019 7:37 pm

hrvati se kod slovenaca zapošljavaju po stopi 10 posto mjesečno ?
diabolic
diabolic

Posts : 15
Join date : 2019-05-11

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Thu Jan 30, 2020 11:02 am

29.1. je broj nezaposlenih okrenuo u pad, maksimum na 140.165. Very Happy
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Lebowski Fri Jan 31, 2020 2:31 pm

Monsignor.m wrote:Compared with a year ago, the unemployment rate fell in 21 Member States, remained stable in Denmark, while it increased in Cyprus (from 7.4% to 7.6%), Slovenia (from 4.4% to 4.6%), Lithuania (from 5.8% to 6.1%), Portugal (from 6.6% to 6.9%), Luxembourg (from 5.2% to 5.6%) and Sweden (from 6.5% to 6.9%). The largest decreases were registered in Greece (from 18.5% to 16.6% between October 2018 and October 2019), Bulgaria (from 4.7% to 3.7%) and Croatia (from 7.3% to 6.4%).

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Nezap-eurostat-12-19

https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/10159296/3-30012020-AP-EN.pdf/b9a98100-6917-c3ea-a544-ce288ac09675

Iduci mjesec gotovo sigurno idemo ispod EU prosjeka!

Naime, UK sa svojom niskom nezaposlenoscu ispada van i ukupni prosjek ce porasti Wink
Lebowski
Lebowski

Posts : 93
Join date : 2018-06-05
Age : 42
Location : Brisel

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sun Feb 02, 2020 1:02 pm

Samo pola godine ranije, nego što bi ionako došli ispod prosjeka.

Idemo mi polako u društvance Bugarske i Rumunjske, nemaš beda. Sad
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sun Feb 02, 2020 5:36 pm

Nego hoćemo li otvorat topic "Jadranski tigar" sad ili da još pričekamo?

Mislim s jedne strane opasna su vremena, te Corona virus, te kuga i kolera, te marketi iz sumante blow-up faze se urušavaju 5% u par dana, a s druge strane ipak smo mi uveli termin u raspravu na "Ubrzanju oporavka", pa ga je KGK par mjeseci poslije prilično nespretno odlučila koristiti.

Monsi wrote:DISCLAIMER: Mislim da je ovo prvi put da je igdje u bespućima našeg javnog prostora korišten izraz "jadranski tigar". Jednom kad se vinemo u visine gospodarskog rasta od 5% (samo još malo "egzodusa" - iza prve sljedeće recesije smo sigurno tamo, a per capita smo i sad tu negdje ) onda polažem pravo da vičem PRVI, PRVI, PRVI. Nisam vam ja Vladimir Devide.  

http://www.forum.hr/showpost.php?s=6a5b31c15dd9df40ebdfbb6189b26676&p=67261737&postcount=6827
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sun Feb 02, 2020 7:23 pm

Sh@dowa bi morali nagovorit da dođe vodit kolumnu na tome, vas dva bi se lijepo slagali Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 1254915264
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by diabolic Sun Feb 02, 2020 7:45 pm

prije ću ja u pemziju nego ćete vas dva dočekati vaše želje i pozdrave.... ju dont getit?
nema tam sreće i veselja još neko vrijeme, maskirne uniforme smo oblačili  i 92 i niš koristi, osim boldane crte u geografskom atlasu na karti europe
diabolic
diabolic

Posts : 15
Join date : 2019-05-11

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sun Feb 02, 2020 8:52 pm

Diabolica, ja sam međed, meni se nigdje ne žuri.  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 1641040317

Sun Tzu wrote:If you wait by the river long enough, the bodies of your enemies will float by.

Evo par brojki kao apetizer za buduću temu pa tko se ulovi ulovi:

Od 2015. u Hrvatskoj GDP po glavi stanovnika raste preko 4% (malo manje ako uzmemo DZS brojke, malo više ako uzmemo konzervativne procjene o stvarnom broju onih koji su emigrirali).
Odnosno kumulativno cca 20% otkako je pokrenuta tema "Ubrzavanje oporavka", sjetimo se samo histerije bezraložnog crnila koja je vladala 2014 i 2015.

To se sve dogodilo uz prilično veliki suficit platne bilance, ako gledamo financijske račune Hrvatska je od 2014. uspjela poboljšati stanje za 11 milijardi eura.

Za usporedbu, od 2003-2010 kad je nabijeno najviše inozemnog duga, Hrvatska je pogoršala saldo s inozemstvom za neshvatljivih 31 milijardu eura, uz kumulativni rast GDP-a po stanovniku od sličnih 18%.

Kad se ovako gleda trebalo biti svima jasno zašto ono prije je bila neodrživa tragedija, a ovo sada može još puno-puno bolje (ako uzmemo koliko su ekonomske politike megauhljeba u nadi da se održe na vlasti i spase rodijake zapravo katastrofične).

Kažem trebalo bi biti jasno i onda i sada, ali naravno da nije, jer da je bilo ne bi mi morali otvarat ""Medvjeđe brloge" onda davno, "Oporavke" jučer i "Jadranske tigrove" danas-sutra.
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Lebowski Tue Mar 03, 2020 11:22 pm

Lebowski wrote:
Monsignor.m wrote:Compared with a year ago, the unemployment rate fell in 21 Member States, remained stable in Denmark, while it increased in Cyprus (from 7.4% to 7.6%), Slovenia (from 4.4% to 4.6%), Lithuania (from 5.8% to 6.1%), Portugal (from 6.6% to 6.9%), Luxembourg (from 5.2% to 5.6%) and Sweden (from 6.5% to 6.9%). The largest decreases were registered in Greece (from 18.5% to 16.6% between October 2018 and October 2019), Bulgaria (from 4.7% to 3.7%) and Croatia (from 7.3% to 6.4%).

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Nezap-eurostat-12-19

https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/10159296/3-30012020-AP-EN.pdf/b9a98100-6917-c3ea-a544-ce288ac09675

Iduci mjesec gotovo sigurno idemo ispod EU prosjeka!

Naime, UK sa svojom niskom nezaposlenoscu ispada van i ukupni prosjek ce porasti Wink

I evo, dogodilo se Smile

Latvijci isto s nama preskočili!

Monsignor.m wrote:Compared with a year ago, the unemployment rate fell in 19 Member States, remained stable in Germany and Romania, while it increased in Estonia (from 4.3% to 4.5% between December 2018 and December 2019), Slovenia (from 4.5% to 4.7%), Portugal (from 6.6% to 6.9%), Lithuania (from 6.1% to 6.6%), Luxembourg (from 5.2% to 5.7%) and Sweden (from 6.5% to 7.0%). The largest decreases were registered in Greece (from 18.6% to 16.5% between November 2018 and November 2019), Cyprus (from 7.6% to 6.0%) and Croatia (from 7.2% to 6.1%).

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Nezap-eurostat-0120

https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/10493867/3-03032020-BP-EN.pdf/af09316f-78d0-037c-b27b-fa7844dc2c96
Lebowski
Lebowski

Posts : 93
Join date : 2018-06-05
Age : 42
Location : Brisel

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Fri Mar 06, 2020 12:52 am

U skladu sa stavkom "robusnost na krize" utjecaja egzodusa, bit ce zanimljivo promatrat gdje ce Hrvatska biti relativno s nezaposlenima, sad kad globalna recesija opali.
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Mon Mar 09, 2020 4:40 pm

Moguce cemo ubrzo vidjeti prvi dio ‘nevidljive ruke trzista’ i sta ce se dogoditi s a)egzodasima b)ostatcima ostataka tvrtki u RH.
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/njemacka-najavila-124-milijarde-eura-pomoci-gospodarstvu-zbog-koronavirusa/10070839/
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Wed Mar 11, 2020 2:20 pm

Nego Leb, Marice, skuzio sam da dosta pisete i borite se na fhr da bar malo razuma prodje...

Sta ja znam, mislim da je kasno i da je i taj forum nepovratno izgubljen (poslovni.hr je vec propao koliko vidim).

Pisite malo vise ovdje ako vam se da, to je poziv i za druge koji citaju a ne pisu. cheers cheers cheers
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Sat Mar 14, 2020 7:02 pm

Je izgubljen je. Bespovratno.
To je bila jedna era.
Za mene je f.hr bad habit. Ovdje su svi pametni, puno pametniji od mene, ali tamo je zabavno #povrsna 🤣 (Znas kako kazu: u krdu smrdi ali je bar toplo Very Happy)
Ha nemam sto reci, jer (od prodaje stana pogotovo) vise ne pratim ni ono malo koliko sam pratila prije RH. Vidis da me Malo Deriste svako malo uhvati za kragnu da ne vjerujem bas sve nasim medijima: tek tu i tamo procitam ponesto i uglavnom se zblesiram i popxxx. Sto cu se onda tu sramotiti.
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Fri Mar 20, 2020 3:19 pm

Bome, dobili smo recesijum, sad (ili kad već) kad se otvore granice vidit ćemo kako djeluje "vrhunaravni ujednačitelj". bounce bounce
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sun Mar 22, 2020 9:59 am

Evo jos i potres u Zagrebu, mislim kad si medjed uvijek znas da moze i gore, ali ovo vec sad izgleda kao neka igrica na extreme-levelu kad udara sa svih strana.

Kod mene u Deutschland nema potresa, ali ima poplava svako malo.  What a Face

Okrenimo malo na humor...

Evo Mutti Merkel obavila pre-COVID19 kupnju neki dan...

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 6AE7GTLC4SUIAIVLC25VSJ6Y6U

Drago mi je da je kupila najvazniju stvar, a to su butelje vina.

Ja kad sam skuzio da ce bit karantena, prvo sam ulozio u zalihe vina (jos su bile neke brutalka akcije)... Sad sam miran barem pola godine jocolor
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Sun Mar 22, 2020 7:19 pm

Ovaj put ne lajkam pokusaj humora. Nemojte se ljutiti, mislim da ste obojica cijepljeni od stvarnosti.

Nemojte samo biti arogantni i misliti sa ste nedodirljivi. Ovo je gore od 91. [Da vas sad sretnem imala bih vas potrebu uhvatiti za ramena i ’dobro protresti’ da se uozbiljite, jer sad je vrijeme za to (iako znam da neki od vas mozda malcice i prizeljkuju coronu da sredi zlocestu babu)].

Ako bude dovoljno dugo trajalo ili se ponovilo: niti imas gdje pobjeci, niti se mozes igdje sakriti (jer jesti moras) niti ima garancije za mir. A u jednom trenutku neces vise moci ni zatraziti pomoc, ako ti zatreba za BILO STO, od zubara do neurokirurga (tako da ni onih ca 2% smrtnosti od corone nece teci bas prateci (eksp. broj) oboljelih. nego ce biti dosta veci: pratiti ce eksponencijalnu (rastucu pa onda zatuplhenu ) krivulju, ali podebljano. To ce ici pod nazivnik ‘umrli od komplikacija vezanih za’ ili ‘bad timing’ ili simply multifaktorski ‘bad luck’). Tek kad broj zarazenih padne rapidno, ispod odredjene tocke, nece vise biti ekstra add-on postotaka niti vezanih kalamiteta. (Ali ce jos uvijek postojati nesto povecani rizik zaraze u bolnici).

Jedno je biti hladnokrvan i pokusati izvuci sto je bolje iz situacije, drugo je biti nerazuman. Samo podsjecam da sve pare na svijetu nista ne znace ako ili vi ili vam netko bitan ode bogu na dekret.

Ovo s potresom u RH nemam rijeci. Neka se dobro pomole jer izgleda da Bog igra Jumanji!



Last edited by MareCar on Sun Mar 22, 2020 7:24 pm; edited 1 time in total
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sun Mar 22, 2020 7:23 pm

A?
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sun Mar 22, 2020 11:15 pm

Pa dobro Marice maloga mu misa jesi ti citala ono sta sam ja postao na Brlogu, ako nisi evo ti fotos jos jednom...

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 ES2KoU8WoAAwG1z?format=png&name=900x900

Mislim mi smo ovdje FER-ovci, matematicari, statisticari, pokoji belgijumski naucnik, programeri, strucnjaci za machine learning i AI, znamo jako dobro sta radi eksponencijalna krivulja pandemije.

Sto se tice crnog humora, oprosti sto ti nije leglo, ali ja sam ipak medjed i splitski mandril jocolor

BTW,
Evo Mutti Merkel zavrsila u pravoj karanteni jer je bila u kontaktu s lijecnikom koji je ispao pozitivan affraid What a Face

Ali Nijemci bar testiraju, zato im je medju ostalim smrtnost puno niza nego u drugih.

Kad pogledam Amere s druge strane...
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Mon Mar 23, 2020 8:24 am

Nisam citala.
Je li na f.hr ili drugdje?

Radim od proslog ponedjeljka, evo danas oko 3 tek idem kuci, direkt u karantenu od obitelji na 2 tjedna (pa onda opet)

Mozda mi humor nije legao, jer sam do grla u svemu.
Ti kao ‘coek od brojki’, u kontekstu covid, znas vidjeti odnose broj umrlih na broj zarazenih, kao i broj ukupno oporavlhenih (iskljuciti zvuk) izmedju D - NL i B. https://youtu.be/HsKhm5hpvcM
I daiz toga slijedi da nesto u NL grdno ne stima.

Osvrnula sam se na vino. Shvatila sam da uzimas dug zadah za trajanje i moguce dekadentno poboljevanje. Ja sam pak kupila oximetar i portable aparat za kisik koji ide i u auto. Humidator i iondispenser za eksperiment s ZnSO4. I imam u kuci uredjene 2 zone i 2 odvojena sanitarna cvora (da se bas ne razbolimo svi istovremeno).

I osvrnula sam se na monsijevog vrhovnog naravoucitelja. (Koji je trenutacno u funkciji vrhovnog ujednacitelja: ne bira imas-nemas para.) Ma kako mozes sada misliti na to! Ovo su ekstremni uvjeti i s uobicajenim modelima ekonomskih ciklusa nemaju veze. (Niti ce ista dokazati u kontekstu u kojem je ovaj forum pokrenut).

Jedino sto je izvjesno je da, nakon perioda armageddona (tko izdrzi i prezivi) slijede godine obnove i rasta. Zadnji primjer: ekonomija Japana nakon Fukushime. Zapravo primjer je svaki rat.

Sto je sigurno: ostaviti ce trajnog traga na ponasanju i navikama ljudi/potrosaca. (Je li to kraj rentijerskog mentaliteta? )(Pitam se, ako potraje dovoljno dugo, slijedi li egzodus nezaposlenih neimara iz gradova na praznu zemlju.)

Eto to mi je pojelo humor.
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Mon Mar 23, 2020 7:46 pm

Food for thought:
Free article iz FT: Y. N. Harari: The world after Corona
https://www.google.co.uk/amp/s/amp.ft.com/content/19d90308-6858-11ea-a3c9-1fe6fedcca75
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Lebowski Mon Mar 23, 2020 11:08 pm

Mislim da cemo (mi u Europi) morati porusiti transatlantske veze, jer ovi lockdowni ce funkcionirati - Italija je vjerojatno na peak-u, a mi u ostatku Europe cemo za koji tjedan.

Ali shitstorm u Amera... Ajoj. Barem ce dati dodatni doprinos ozbiljnosti situacije tu kod nas.

@marecar - ovi tvoji u NL malo previse eksperimentiraju, sad je i BoJo u full lockdown-u, kada cete vi?

P.S. ja pocetkom 2. mjeseca, kad sam vidio eksponencijale u Wuhanu, otisao u Kaufland i DM preko u Njemacku, te napunio auto do vrha...
Lebowski
Lebowski

Posts : 93
Join date : 2018-06-05
Age : 42
Location : Brisel

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Tue Mar 24, 2020 8:14 am

Kad poumiremo

Intelligent lockdown naseg premijera. 🤦
ugrozavamo i drzave oko nas.

Zbog ovog idiota biti ce to kraj liberalizma u NL for tears to come (all pun intended)

Sredjujem si ausweis za D granicu.

PS I mi isto. Hrane za pola godine. Nista mi ne fali osim sto je posao rizican. I sto muz prezivljava na vrecici ljekova tjedno koje treba odnekud smisliti jer inace upada u Addison crisis. I mora u bolnicu. Od kojih je pitanje koga ce primati i zato mi hitno treba propusnica za D da imamo vise opcija


Last edited by MareCar on Tue Mar 24, 2020 8:49 am; edited 1 time in total
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Tue Mar 24, 2020 8:48 am

Kina je profunkcionirala.
Kad kazem profunkcionirala onda mislim na bitnoj razini tj ne zivotno bitni zahvati unutar bolnica. [Ovo sto imamo udjele na raznim implantatima (npr stentovi, unutarnji portacatovi itd ‘podupiraci’ krvozilnog sustava, opticki implantati, kozmeticki implantati, umjetne hrakavice i slicno) tj. sto su prve ‘legle‘ narudzbe, sada opet masovno narucuju. Sto bi, ako su bolnice normalizirane, moglo znaciti da je skroz realisticna normalizacija generalno (neovisno sto i kako izvjestavaju)]

I (zacudjujuce) Kanada, po narudzbama, jos uvijek funkcionira normalno. ( Ostalo je sve leglo worldwide excl Afrika) Za USA nista sto imamo nije FDA approved (citaj nije lobby approved Very Happy) i ne izvozimo pa to ne znam. Ali virus ne zna za granicu pa je i ova Canada donekle indikator.

I Baltic dry je isto dobar indikator situacije ofc


Last edited by MareCar on Tue Mar 24, 2020 8:53 am; edited 1 time in total
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 17 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum